top of page

Galeria prac

Image by Priscilla Du Preez
Image by allison christine

Chusty i szale, czapki i szaliki

       Chusty i szale wykonane zarówno w wersji wiosenno-letniej            z cienkich włóczek typu jedwab albo wełny merino w wersji lace, oraz grubsze jesienno-zimowe wykonane z alpaki lub wełny merino, albo łączonych włókien, np.wełny i moheru.

Jestem ogromnym zwolennikiem obu wersji. Chusty dodają uroku każdej stylizacji, niezależnie od tego czy zakładamy je do jesiennego płaszcza czy do letniej sukienki.

Czapki i szaliki na jesienne chłody i mroźne zimy.

Swetry i bluzki

Zrobienie na drutach własnego swetra czy choćby letniej bluzeczki wymaga już nieco umiejętności dziewiarskich. Nie jest to jednak rzecz niewykonalna. Wystarczą dobre chęci, trochę czasu

i zaangażowania.

Swetry można wykonać z niemal każdej włóczki, ale na początek najlepiej wybrać włóczkę grubszą, aby nie zniechęcić się ilością pracy.

Image by Thought Catalog
Image by Sdf Rahbar

Skarpety i getry

Dzierganie skarpet i getrów jest niezwykle odstresowującym zajęciem. Getry wydziergane na drutach pończoszniczych, natomiast skarpetki na dwóch drutach z żyłką.

 

Włóczki do wyrobu skarpet tzw. włóczki skarpetkowe, mają bogactwo wzorów i kolorów, przyprawiające o zawrót głowy. Wystarczy wybrać piękny energetyczny motek włóczki aby skarpety wykonać najprostszym ściegiem dżersejowym, uzyskując urokliwy produkt końcowy.

Akcesoria

Wiele dziewiarek zaczyna swoją przygodę z robieniem na drutach od dziergania koca, większego lub mniejszego.

Jest to doskonały sposób na przećwiczenie oczek prawych

i lewych, oraz wrabiania warkoczy czy różnych kolorów włóczek.

Koce zaprezentowane w galerii są wydziergane z grubej wełny typu chunky.

bottom of page