top of page

Witaj na moim blogu motkuje.pl!

Zaktualizowano: 19 paź 2022


Nazywam się Sylwia Malanowicz i jestem uzależniona od dziergania :)

Uwielbiam dotykać i oglądać moteczki włóczki, dziergać na drutach i szydełku oraz przeglądać czasopisma i książki dotyczące dziewiarskich projektów.


Swoją przygodę z dzierganiem zaczęłam jakieś 17 lat temu od zrobienia kocyka dla niemowlaka, swojego własnego niemowlaka ;). Kocyk był nieduży, robiony na szydełku, niestety jego wymiary pozostawały wiele do życzenia, nie przypominał swym wyglądem żadnego znanego kształtu geometrycznego. Nie zniechęciłam się jednak, ale postanowiłam z szydełka przerzucić się na druty i tak mi zostało do dzisiaj. Potrafię robić na szydełku, ale to robienie na drutach jest moja wielka pasją.


Kolejne projekty szły mi nieco lepiej. Był szalik dżersejem i szalik wzorem ściągacza, był z frędzlami i pomponami. Powstawały czapki i czapeczki i kolejne kocyki, z czasem proste i coraz bardziej złożone chusty, aż przyszedł czas na swetry i sukienki. Moja miłość nie słabła pomimo nieudanych projektów, wręcz kwitła z każdą nowo kupioną włóczką.


Z czasem poznałam różnice pomiędzy rodzajami przędzy, część polubiłam inne trafiły na czarną listę "Nie kupuj!" ;)
O czym będzie ten blog


Niniejszy blog powstał abym mogła podzielić się swoją pasją do robienia na drutach/szydełku i doświadczeniem jakie w tej dziedzinie posiadam.

Będę dzieliła się z Wami swoją wiedzą na temat technik robienia na drutach, sposobu czytania i rozumienia wzorów i schematów, rodzajach a może i recenzji włóczek i akcesoriów dziewiarskich. Mam też nadzieję pochwalić wykonanymi do tej pory projektami oraz nowymi, które dopiero powstaną.


 

Przesłanie


Mam nadzieję, że każda i każdy z Was znajdzie na moim blogu coś dla siebie.

Być może zarażę Was swoją pasją i będziecie czerpać z niej tyle radości co ja, albo pomogę rozwinąć umiejętności, które już posiadacie.

Zapraszam do komentowania moich postów i subskrybowania.

36 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page