top of page

Wrzosowy sweterek dziergany przez łzySzczegóły techniczne


Sweterek wydziergany w trybie ekspresowym na drutach okrągłych nr 3,5 mm i 3,0 mm. Włóczka Donegal w wersji tweedowej od producenta Lang Yarns, 100% wełna. W trakcie pracy włóczka sprawia wrażenie sztywnej, ale po zblokowaniu jest dość miękka, nawet lekko lejąca i nosi się dobrze. Nie jest gryząca.


Sweterek dziergany od góry, na okrągło, na dole i wokół dekoltu prosty ściągacz. Rękawy dorabiane na końcu.Dlaczego dziergany przez łzy


Kupiłam za mało włóczki (4 motki) dlatego sweterek ma krótki rękaw. Mogłam rzecz jasna dokupić dodatkowy motek na rękawy, ale ... włóczka jest okropna i nie chciałam już dziergać z niej nawet ściągacza, nie mówiąc o pełnych rękawach!!! Nie tylko jej nie polecam, ale wręcz odradzam i robię to z bólem serca, bo producent Lang Yarns robi bardzo dobre włóczki i wszystkie jakie do tej pory kupiłam były fantastyczne, pod każdym względem.


Włóczka w wersji tweedowej to ja rozumiem, że raz grubsza raz cieńsza, ale miejscami nitka była cienka jak włos i słaba tak, że rwała się w rękach. Chciałam dziergać sweter na okrągło, bo nie lubię zszywać poszczególnych części, ale prawda jest taka, że wielokrotnie tę włóczkę sama przerywałam, aby związać ze sobą co mocniejsze końce. Dziergało się szybko, ale ze łzami w oczach.No jakieś tam zalety posiada


Zaletą włóczki Donegal jest jej obłędy wrzosowy kolor.


Sweter zrobiłam według własnego pomysłu, jeżeli tak można w ogóle powiedzieć, bo to prosty sweter, dziergany cały czas oczkami prawymi ze ściągaczami. Jednak posiłkowałam się sposobem robienia swetra ze wzoru Riverside Asity Krebs.Zdjęcia zrobione wczoraj w ogrodzie, w pięknym słońcu dodają jeszcze uroku temu wrzosowemu kolorkowi.
62 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page